Co oznacza podwyższone ciśnienie i ból głowy?

Witam, Przechodziłem anginę, lekarz przepisał mi antybiotyk Dalacin C. Po tygodniowej kuracji antybiotykowej wróciłem do pracy mimo ze przez kolejne 2 dni miałem przyjmować jeszcze lek. Podczas pobytu w pracy miałem zaburzenie wzroku, mowy udałem się do przychodni gdzie zmierzono mi ciśnienie miałem 160/100. W obecnym czasie mam podwyższone ciśnienie i ból głowy w części czoła. Proszę o informacje czy to oznacza ze mam nadciśnienie tętnicze? Czy to ciśnienie powstało pod wpływem infekcji gardła?

Lek. Paweł Szadkowski

Infekcje mogą zaostrzać przebieg nadciśnienia, ale nie sądzę żeby były jego pierwotną przyczyną. Prawdopodobnie miał Pan podwyższone ciśnienie już od jakiegoś czasu. To, że odczuwał Pan ból głowy było spowodowane najprawdopodobniej nagłym wzrostem ciśnienia. Sugeruję pozostawać pod opieką lekarza prowadzącego ponieważ przy świeżo rozpoznanym nadciśnieniu wymaga Pan odpowiedniej diagnostyki i leczenia.