Co oznacza podwyższony cukier na czczo?

Dzień dobry, Mam od kilkunastu miesięcy podwyższoną glukozę na czczo (od 106 do 112). Miałem z tego powodu robione pół roku temu obciążenie glukozą 75 wynik był w normie (125). Dzisiaj w kolejnych badaniach profilaktycznych znowu glukoza na czczo za wysoka, tym razem aż 124. Przyjmuje od 8lat betablokery, aktualnie BETO ZK 25. Co oznaczać może taki podniesiony cukier na czczo, przy jednoczesnym prawidłowym wyniku obciążenia glukozą? Czy to może być wynik brania betablokera? Pozdrawiam Piotr

Witam, leki mogą mieć wpływ na poziom glukozy we krwi. Przed kolejnym badaniem należałoby rozważyć czasowe odstawienie leków, ale DECYZJĘ PODEJMUJE LEKARZ PROWADZĄCY.
Proszę pomyśleć o zmianie nawyków żywieniowych, przyjrzeć się diecie i spojrzeć na swój organizm całościowo. Nie ograniczać się do "zrzucenia winy" na leki, tylko potraktować to jako sygnał organizmu będący motywacją do wprowadzenia lub modyfikacji aktywności fizycznej i być może zmiany diety.

Powodzenia
diet. Katarzyna Gediga ( www.emvit.pl)