Co oznacza podwyższony opad Biernackiego?

Dzień Dobry! Czy jeżeli po wycięciu węzła do badania histopatologicznego okazał się on odczynowy , a wyniki wszystkie mam w normie poza podwyższonym opadem biernackiego, to czy to już koniec diagnostyki? Czy jeszcze będzie trzeba coś ustalać? Ja wiem że powinnam zapytać o to lekarza prowadzącego ale chcę się wcześniejw temacie zorientować (przed wycięciem też wszystko było w porządku oprócz tego opadu i powiększonego węzła który został wycięty z powodu niejednoznacznego usg )

Witam , odczyn Biernackiego , OB , może być podwyższony przy jakimkolwiek stanie zapalnym toczącym się w organizmie , np.zwykła infekcja kataralna, chory ząb , skaleczenie, itp.- nie jest on wyznacznikiem jakiejkolwiek , konkretnej choroby! Nie wiem dlaczego był pobrany węzeł chłonny i z jakiej okolicy - nie potrafię powiedzieć nic autorytatywnego! Proszę pozostawać pod opieka lekarza prowadzącego! z.żurawski