Co oznacza podwyższony poziom amylazy w ciąży?

Witam jestem w 19 miesiącu ciąży. Od jakiegoś czasu męczy mnie ból pod lewym żebrem. Pojawia się kilka razy dziennie i jest też wyczuwalny podczas dotyku tego miejsca. Po zjedzeniu czegokolwiek ból narasta i przechodzi na całe nadbrzusze. Na przemian kilka dni biegunki kółka dni zaparcia.USG nie wykazało zmian. Morfologia w normie. Amylaza 115 norma do 80.Czy to przekroczenie jest duże?

To niewielkie przekroczenie normy aktywności amylazy i wcale nie świadczy o stanie zapalnym trzustki, gdyż ten enzym wcale nie jest dostatecznie specyficzny dla trzustki (proszę określić poziom lipazy). I chyba nie jest Pani w 19 miesiącu ciąży???