Co oznacza podwyższony poziom amylazy we krwi?

Robiłam badania krwi. Mam lekko podwyższony poziom amylazy w pierwszym badaniu 108 w normie do 100, a w drugim powtorzonym za tydzień 86 w normie do 80... Nie rozumiem tej referencyjności. Poziom lipazy w normie Czy to poważne? Za jaki czas powtórzyć badanie? Co mogę zażywać aby poprawić moje wyniki z amylazy?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wykonanie usg jamy brzusznej oraz kontrolę amylazy za miesiąc.
Pozdrawiam