Co oznacza podwyższony poziom potasu u dziecka?

Dziecko 1,5 roku ma podwyższony poziom potasu (6,1; 5,36 - dwa badania robione w jednym tygodniu). Później dwa razy próbka krwi uległa hemolizie. Badanie po 2 tygodniach pokazało potas 5,18. Do tego w moczu ma erytrocyty (24,6 w ml). Pozostałe wyniki krwi (morfologia, sód, kreatynina, mocznik) i moczu (bakterie, wałeczki, leukocyty) są w normie. Co to oznacza, czy jest konieczna pilna wizyta u specjalisty? Jaki lekarz pomoże w tych problemach? Czy warto powtórzyć badania lub zrobić jakieś dodatkowe przed wizytą u lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim powtórzyć badania i zgłosić się do lekarza pediatry