Co oznacza podwyższony poziom potasu we krwi?

Dzien dobry, Chcialabym zapytac czym moze byc spowodowany lekko podniesiony poziom potasu 5,3 ( norma 5,2). Dwa tygodnie temu robilam badania krwi, ktore wykazaly taka wartosc potasu. Morfologie mam jak to powiedzial lekarz ksiazkowa lecz martwi mnie trocheten potas Dodam, ze choruje na hashimoto i przyjmuje euthyrox 50. Kilka dni przed zrobieniem badan skonczylam brac antybiotyk amoxiclav. Czy przyjmowanie tych lekow moglo wplynac na podwyzszenie potasu? Serdecznie pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Te leki raczej nie mają wpływu na poziom potasu, jakieś suplementy diety? Dużo pomidorów w diecie? Sugeruję kontrolę za około tydzień.
Pozdrawiam