Co oznacza podwyższony wynik RF?

Wynik RF znacznie podwyszony76.0 bul nog.kolan drentwienie palcoe rak i nog.rano bol masakryczny.problem z chodzeniem

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wzrost czynnika reumatoidalnego oraz Pani dolegliwości mogą wynikać z wielu chorób (np. reumatoidalnego zapalenia stawów, tocznia i wielu innych), dlatego warto skonsultować się z reumatologiem w celu postawienia odpowiedniej diagnozy i zastosowania właściwego leczenia.