Kobieta , 78 lat Proszę o interpretacje to kręgosłupa. Pogłębienie lordozy lędźwiowej, cechy ostreoporozy uogólnionej zarys trzonów dwuwklesly przebyłem złamania kompresyjne l3 th12 wypukliny krążka th12-l1 uciskającą worek oponowy wypukliny krążka wąska l3-l4 szersza l4-l5 zwężająca oba otwory bardziej lewy z przyleganie do lewego korzenia nerw. Szeroka wypuklina l5-s1 uciskając. Lewy korzeń nerw. Zmiany zwyrodn. L4/l5/s1 proszę o pomoc babcia ma gorset yewetta ale nadal ja bardzo boli
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Katarzyna Szymczak 79
Lek. Katarzyna Szymczak Stażysta/Rezydent, Bydgoszcz
Edytuj odpowiedź

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe, ucisk na nerwy oraz zmiany związane z osteoporozą. Wskazane leczenie skojarzone przeciwbólowe oraz osteoporozy (preparaty wapnia, witaminy D) sugeruję kontrolę u ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Lordoza

Lordoza lędźwiowa - przyczyny, objawy, leczenie

Lordoza lędźwiowa (hiperlordoza) jest to wada postawy, która polega na nadmiernym wyginaniu się kręgosłupa do przodu. Powoduje zaburzenia proporcji sylwetki ale też może prowadzić do bólów kręgosłupa czy artretyzmu. Dlaczego tworzy się lordoza i jakie...