Co oznacza pogorszenie ostrości wzroku w oku prawym?

W ciągu kilkunastu miesięcy kilka razy wystąpiło u mnie nagłe pogorszenie ostrości wzroku w oku prawym z wady ok +0,25 na -4,0. Za kazdym razem po 3-4 tygodniach objawy ustępowały samoistnie. Rozpoznanie : Przykurcz akomodacji. Mialam wykonywany rezonanas magnetyczny glowy i odcinka szyjnego kręgosłupa z kontrastem, w ktorym wszystko wyszło prawidłowo. Dodał, że nie przemeczam wzroku, noszę okulary jednak pojawia się to coraz częściej co utrudnia mi funkcjonowanie. Proszę o radę. Pozdrawiam

Witam.proszę ćwiczyć mięśnie oczne do dali czyli bez okularów wypatrywać odległych pkt na horyzoncie około 2 3 min dziennie. Oprócz tego można nabyć okulary aluwedyjskie na ebay i w nich ćwiczyć oczy. Pozdrawiam serdecznie