Co oznacza pogrubienie żyły na ręce u dziecka?

Witam. Mój 7 letni syn na nadgarstku ma od urodzenia wypuklą pogrubiona żyłę tak 1cm × 1cm . Zaczęła to czasem boleć. Żaden lekarz do tej pory nie powiedział że coś z tym trzeba robić,. Było tylko pytanie co to , czy dziecko gdzieś się uderzyło. Ale widzę że to zaczyna mojemu dziecku przeszkadzać, poza tym ja obawiam się czy jak gdzieś mocno syn by się uderzył czy to nie pęknie. Czy udać się z tym do jakiegoś specjalisty?

Szanowna Pani, jeżeli pediatra podczas badania nie stwierdził nieprawidłowości do nie widzę powodu do niepokoju