Co oznacza pogrubione ścięgno prostownika?

Witam. Miesiac temu mialam wypadek w pracy, spadł mi talerz na stopę. Na SORze zaszyli mi tylko ranę z wierzchu, i jednym słowem olali opadający palec, ponad miesiac trzymali mnie w gipsie, wiec sciegno II prostownika gdzies sobie przyrosło i palec juz nie opada. Wrocilam z USG i okazało się, że mam przerwane ścięgno II prostownika palca stopy, echogenne obszary (krwiak?) i pogrubione sciegno III prostownika. Moje pytanie: co będą z tym teraz robić?

Na pewno w tej sprawie trzeba bezpośrednio udać się na konsultację do chirurga urazowo-ortopedycznego. To on po bezpośrednim badaniu, analizie wyników badań obrazowych zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Jeśli ruchomość obu palców jest pełna zapewne wystarczające będzie leczenie zachowawcze (farmakoterapia, rehabilitacja).