Co oznacza pojawienie się guzków pod pacha u osoby karmiącej piersią?

Jestem 3 miesiące po porodzie, karmię piersią i częściowo odciągam pokarm laktatorem. Pod lewą pachą pojawiło się kilka twardych, bolesnych guzków., a miejsve jest zaczerwienione. Robiłam ciepłe okłady przed karmieniem, masowałam, stosowałam okłady z kapusty po karmieniu. Nic nie pomaga. Taki stan utrzymuje się od trzech dni. Na badaniu USG węzły chłonne nie powiększone, a tych guzków w ogóle nie widać. Co to może być?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to zaczopowane przewody mlekowe, sugeruję kontrolę u ginekologa.