Co oznacza pojawienie się guzków u osoby, która przestała palić?

Witam ,strasznie się martwie o mojego męża.Mój mąż od 2 lat rzucił palenie i zaczął kaszleć.Mówiłam ,prosiłam aby poszedł do lekarza ale nic z tym nie zrobil. Prawie dwa tygodnie temu pojawił się guzek na ręku prawej ręki obok łokcia ,i pod pachą (było to bardzo bolesne) poszedł do lekarza zrobili mu badania krwi i wyszły bardzo dobrze i dostał antybiotyk od lekarki na zakażenie itp.Jednak lekarka powiedziała że po nowym roku musi zrobić 350 różnych badań na krew hiv ,chłoniak itp Widać już lekkie owrzodzenia w jamie ustnej (pisało na antybiotykach że to są powikłania ) Natomiast on nie jest osłabiony ,nie wymiotuje ,ma apetyt,jedynie utrzymuje się ten kaszel. Guzki są ale nie znikły,znacznie się pomniejszyły jednak już nie są bolesne ,Bardzo bardzo się martwię bo jak czytam internet to tylko raki nowotwory ,jakie moga być powody tych guzków czy to oznacza że jest bardzo zle ?dziękuje za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje przede wszystkim udać się do lekarza pulmonologa i wykonać diagnostykę w kierunku chorób płuc