Co oznacza pojedyncze tętno płodu?

Witam,
moja żona jest w piątym miesiącu ciąży. Dzisiaj poszła do lekarza porobić badania, czy dziecko jest zdrowe i lekarz powiedział, że jest pojedyncze tętno płodu, a powinny być dwa.
Co to oznacza i czy są powody do niepokoju?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
Bogdan z Jeleniej Góry

Witam serdecznie!
Wydaje mi się, że pomylił Pan tętno z tętnicą. Nie ma objawu nazywanego pojedynczym tętnem płodu. Możliwe są pojedyncze spadki tętna w badaniu KTG.
Jednak na podstawie Pana opisu wydaje się, że chodziło Panu o tętnicę. Prawidłowa pępowina zawiera bowiem 3 naczynia: 1 żyłę i 2 tętnicę. Jeżeli jest tak, jak mi się wydaje, oznacza to, że w trakcie badania USG lekarz zauważył u Pana żony pępowinę dwunaczyniową.
Jest to bardzo ciążka patologia ciąży. Istnieje wiele powikłań z nią związanych, od wad rozwojowych płodu aż po jego obumarcie.
Niezbędna będzie teraz stała kontrola w poradni patologii ciąży i być może hospitalizacja w ostatnich dniach/tygodniach jej trwania.
Wiem, że proszę o wiele, natomiast proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam!