Co oznacza pokrzywka po depilacji?

Pokrzywka po depilacji laserowej Jestem po 5 zabiegach depilacji laserowej. Po 4 zabiegu dostałam niesamowicie swędzącej wysypki, podobnej do pokrzywki na nogach. Brałam leki przeciwhistaminowe, lecz w ogóle one nie działały, stąd wnioskuję, że nie jest to reakcja alergiczna. Wysypka znikneła po 2 tygodniach, odczekałam jeszcze jakis czas i postanowiłam wykonać kolejny zabieg, zmniejszając natężenie impulsów światła, jednak i w tym przypadku pojawił się ten sam problem. Nogi są całe w białych bąblach ( niczym niewypełnione, wyglądają jak ukąszenia komara) i okrutnie swędzą. Co to może być i czy powinnam się marwić? Zabiegi przynoszą oczekiwany efekt, nie chciałabym z nich rezygnować...

Dzień dobry,

Przyczyną tzw alergii może być substancja światłouczulająca, która jest w Pani organiźmie. Wykonując zabiegi u specjalisty bardzo ważna jest konsultacja, podczas której pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu a także zostają wykluczone przeciwwskazania. Proszę dokładnie przeanalizować czyt bierze Pani suplementy diety na bazie ekstraktów roślinnych lub/i ziołowych, czy pije Pani nagminnie herbaty ziołowe (czystek, rumianek itp) oraz czy w przeciągu ostatnich tygodni zażywała Pani antybiotyki.

Pozdrawiam serdecznie.