Co oznacza polip w macicy?

Mam 19lat(jestem dziewica),lekarz podczas badań oraz Usg dopochwowego stwierdził że rośnie mi polip w macicy.Mam ogólnie bolesne,obfite(8-10dni) i nieregularne miesiączki a czasem ich brak. Przepisał mi VIBIN MINI oraz GYNALGIN. Kazał 3 miesiące brać i potem do kontroli przyjść. Skąd w tak młodym wieku wziął się ten polip i czy on może zniknąć po tych tabletkach? Czy przy braniu Vibinu mini występuje owulacji i okres? Czy mogę vibin rozpoczac 10 dnia cyklu,bo lekarz kazał od razu brać tylko przed wzieciem musze dać krew do badania a okres mam za miesiąc dopiero i jeśli miałabym z miesiaczka zacząć te tabletki brać to musiałabym tak długo czekać a wtedy nie brała bym ich 3 miesiące jak lekarz kazał? Co jesli okres nie wystapi mimo tych tabletek?Co jeśli ten polip nie zniknie?Dziękuję i liczę na odpowiedź,bo trochę się tym martwię.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tabletki Vibin mini to generalnie leki antykoncepcyjne. Stosowanie ich hamuje owulację, a krwawienie, które występuje to tzw. krwawienie z odstawienia a nie typowa miesiączka. Z racji tego, że Pani wskazania do stosowania są trochę inne niż tradycyjna antykoncepcja, to powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.