Co oznacza poniższy opis badania USG? Czy to coś poważnego? Czego można się spodziewać?

Kobieta wiek 43 lata. Piersi o utkaniu mieszanym. W piersi prawej na godz. 12.30, 2 cm od brodawki, zmiana hypeochogeniczna z cieniem akustycznym 7 x 5 mm. Doły pachowe bez cech adenopatii. Po wizycie u onkologa zalecono dokonanie badania mamograficznego za niespełna miesiąc. Dlaczego tak późno, co jest tego powodem i czego można się spodziewać po takim badaniu? Czy ten guzek może oznaczać nowotwór łagodny: włókniak, gruczolak, gruczolakowłókniak, tłuszczak czy nowotwór złośliwy?

Bardzo proszę również o przybliżeniu kroków leczenia tego guzka.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Po 40. roku życia wzrasta ryzyko zachorowania na raka piersi. Z tego powodu każda zmiana wykryta w piersiach powinna być zdiagnozowana. Ponieważ na podstawie badania USG u Pani nie można było dokładnie określić, co to za zmiana, zalecono badanie mammograficzne, które pozwala na nieco inne zobrazowanie tkanki piersi. Być może konieczna będzie jeszcze biopsja piersi - zależy to od wyników mammografii

Pozdrawiam serdecznie