Co oznacza posiew moczu u 3-miesięcznego dziecka?

Witam, W posiewie moczu 3 miesięcznego syna wyszło: - 10^4 CFU/ml - Enetrococcus spp. - 5 x 10^4 CFU/ml Escherichia coli w uwagach do wyniki mamy informację o "możliwym zanieczyszczeniu". W badaniu ogólnym bakterie nieliczne. Mocz był klarowny. Leukocyty 0.1 Mocz pobrany został ze środkowego strumienia prosto do pojemnika. Syn był 3 tygodnie temu w szpitalu i miał pobieranie badanie poprzez cewnikowanie. Wynik był negatywny. Powtarzać badanie, czy szybko udać się do pediatry? Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku powinna Pani skonsultować się z pediatrą czy badanie należy powtórzyć czy należy włączyć odpowiednie leczenie, ponieważ zależy to od stanu klinicznego pacjenta.