Co oznacza poszarpane, białe dziąsło po wyrwaniu zęba?

witam. 2 dni temu mialam usowany zab "1" ze stanem zapalnym. Stomatolog rwal na zywca bo znieczulenie nie dzialalo, do tego mam wrazenie,ze nie do konca wyjal korzen. Rane mam strasznie poszarpana :( od wczoraj boli mnie glowa po stronie wyrwanego zeba i policzek oraz cala okolica ten wyrwane jedynki.Poza tym sama rana (tzn,to poszarpane mieso) przybralo na koncach bialy odcien jakby cos bylo nie tak. I mam pytanie co sie tam dzieje? Mialam juz kilka razy wyrwany zab i nigdy czegos takiego nie bylo,nie wiem co sie dzieje..czy niewyleczony stan zapalny nadal sie utrzymuje po wyrwaniu zeba? Dentysta twierdzil,ze tylko przez usuniecie zeba mozna pozbyc sie stanu zapalnego :( ciezko mi w te bzdury uwierzyc bo wiem,ze nie powinno sie rwac w ogole przy stanie zapalnym. Ale do czego zmierzam.. mam bardzo zle wyniki krwi i moczu.podwyzszone leukocyty a czeka mnie dosc powazny zabieg. Co powinnam zrobic w tej sytuacji? Zglosic sie z reklamacja do dentysty? czy taki stan rany po resekcji nie jest niepokojacy? Czy moze on oznaczac jakies zakazenie? I czy powinnam wziac antybiotyk? mam w domu augumentin w syropie nie otwarty jeszcze..pomoze on na taki stan? Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam-Lidka

Zdarzają się sytuacje, w których usunięcie zęba jest najlepszym rozwiązaniem. Trochę dziwi mnie brak znieczulenia, ale to już inna sprawa. Białe na brzegach dziąsła oznacza martwą, oddzielającą się śluzówkę, zniszczoną przez proces zapalny lub przez kleszcze w czasie usuwania zęba. Niezależnie od przyczyny w ciągu najbliższych kilku dni, w procesie gojenia, ulegnie ona samoistnemu oddzieleniu. Można ten proces przyśpieszyć płucząc delikatnie jamę ustną roztworem szałwii lub którąś ze składanek ziołowych dostępnych w aptece. Podwyższony poziom leukocytów może wynikać z toczącego się procesu zupełnego przy usuniętym już zębie. Pozdrawiam