Co oznacza poszerzenie komór bocznych mózgu u płodu?

Witam serdecznie. Jestem obecnie w 20 tygodniu ciąży. Na USG połówkowym zauważono ze komory boczne mózgu są poszerzone. Badanie odbyło sie w poniedziałek. Komora prawa 13mm komora lewa 14mm. W srodę powtorzono badanie w innym szpitalu i wynik 12mm. Mimo ze wynik nizszy to lekarz nadaj uwarza że to moze swiadczyc o powaznych wadach. Pobrano krew zeby sprawdzic czy nie przeszlam czasami jakiejs choroby typu cytomegalia czy toksoplazmoza plus zasugerowano MRI plodu..... Bardzo sie boje i jestem na chwile obecna przerazona czy to naprawde moze swiadczyc o powaznych wadach rozwojowych dzidziusia. Pozostałe parametry w normnie... Testy na syndromy po pierwszym trymestrze rowniez bardzo niskie ryzyko. Co mam dalej robic? Czy juz nam sie martwic? Czy moze to np.jeszcze sie ureguluje? Za półtora tygodnia wyznaczone mam kolejne USG. Obecnie mieszkam w Anglii....

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować sie zaleceniami lekarza ginekologa, ew udać się z wynikami do innego ginekologa aby ocenił i ew ustalić wspólne postępowanie.