Co oznacza powiększenie śledziony u 30-latka?

Dzień dobry, pacjent lat 30, płeć męska. Stwierdzona powiększona sledziona, w związku z czym zżera płytki krwi, które utrzymują się na poziomie 60-70 tysięcy. Oprócz tego zakrzepica, leczobapradaxa 150. Zrobiono badania na białaczkę, napadową nocną hemoglobinurię, zespół nowotworow mieloproliferacyjnych, generalnie wszystkie chyba najgorsze choroby jakie mogą być, zostały wykluczone. Czekamy jeszcze na wyniki na chorobę TTP. Jeśli to zostanie wykluczone, to lekarze już nie mają pomysłu, czy sprawdzać dalej czy po prostu "taka jego uroda". Może Państwo mają jakieś pomysły, co badać, na czym się skupić, bo generalnie, te obniżone płytki przyczyniają się tylko do zmęczenia, czasem krwawien z nosa i siniakow, ale życia to jakoś bardzo nie utrudnia. Jednakże, fajnie by było wiedzieć, czy można zbadać coś jeszcze.

Duża diagnostyka została już przeprowadzona. Jeżeli nie ma objawów, nic się nie dzieje niepokojącego to nie widzę potrzeby dalszej diagnostyki. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.