Co oznacza powiększenie węzła chłonnego po prawej stronie szyi?

Witam. Od dwóch tygodniu mam powiększony węzeł chłonny po prawej stronie na szyi, tak pośrodku. Byłam u lekarza który stwierdził,ze to limfa i kazał nie dotykać i nie zapisał żadnych leków . Przed tym węzłem zanim się pojawił miałam wyrwana górna 6 z prawej strony właśnie . U lekarza byłam tydzień temu , a wczoraj pojawiło mi się kolejne zgrubienie na szyi również po prawej stronie. Moja morfologia jest w porządku jak oznajmił lekarz i nie ma w niej żadnej patologii . Czy te węzły to pamiątka po wyrwaniu zęba który miał stan zapalny ? Antybiotyk dostałam trzy dni po wyrwaniu do zęba, nie ogólnie . Dodam,ze od dziecka mam alergie na kota, a objawy lekkiej duszności przy wdechu zaczęły się właśnie po zaadoptowaniu zwierzaka, zaraz pare dni później ten ząb, dostałam dwa znieczulenia, a tydzień po wyrwaniu stan zapalny w dolnej 6 po lewej stronie i znowu znieczulenie i płukanie kanałów . Czy to wszystko może być powodem tym rzeczy ? Jestem w trakcie leczenia zębów bo mam spore problemy . We wrześniu ubiegłego roku miałam wyrwana górna 7 po lewej z otwarciem przetoki nosowej i długo szwy . Nie gorączkuje, nie pocę w nocy ani nie chudnę . Proszę o pomoc ponieważ lekarz mnie zbagatelizował a zbliżają się święta i muszę czekać na następna wizytę u innego lekarza . Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Te powiększone węzły są najprawdopodobniej skutkiem problemów stomatologicznych. Gdyby te dolegliwości nie zmniejszały się jeszcze przez miesiąc to radzę skonsultować się z hematologiem.