Co oznacza powiększenie węzła chłonnego pod żuchwą?

Witam serdecznie. Od 3 tygodni mam lekko powiększony węzeł chłonny pod żuchwą po prawej stronie i bolące gardło. Brałam antybiotyk, ale nie pomógł. Lekarz powiedział, że może to być spowodowane refluksem. Moje pytanie brzmi czy morfologia, białko całkowite, białko CRP, LDH i OB wskazałoby jakieś poważne choroby z tym związane np. nowotwór? Miałam robione takie badania i były w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby działo się coś poważnego, jak np. nowotwór, w wymienionych badaniach najpewniej byłyby odchylenia od normy. 1 węzeł chłonny powiększony przez 3 tygodnie nie stanowi powodu do niepokoju.