Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych karkowych?

Witam. Od kilku dni mam powiększone węzły chłonne podżuchwowe oraz karkowe, zaznaczę że węzły mnie nie bolą przy dotykaniu, czasem tylko zakluje mnie cos w karku. Byłam u lekarza gdyż mialam przez jeden wieczór gorączkę 38° i strasznie zdarte gardło. Lekarz stwierdzil zapalenie gardła, przepisal antybiotyk zinnat i na tym koniec. Obawiam sie gdyż poza tym jednym wieczorem nie goraczkuje i nie odczuwam wielkiego bólu jaki powinien wystąpić przy takim zapaleniu. Bardzo jestem przerażona i proszę o poradę co dalej robić i do lekarza jakiej specjalizacji sie udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Powiększone, bolące węzły chłonne w okolicy głowy i szyi najczęściej są wynikiem infekcji w obrębie górnych dróg oddechowych i nie należy się nimi nadmiernie niepokoić. Sugeruję słuchać się zaleceń lekarza prowadzącego, a w przypadku nieustępowania objawów w trakcie leczenia, udać się na ponowną wizytę.