Co oznacza powiększenie węzłów chłonnych w pachwinie?

problem z węzłami chłonnymi w pachwinie witam mam 29lat od ponad roku mam powiększone węzły chłonne w pachwinie zrobiłem badania USG gdzie wyszlo ze mam powiekszone 22mm jeden drugi 17mm i liczne pojedyncze o odczynie wszystkie "niby" odczynowym wykonane badania -Laryngolog z punktu jego widzenia wszystko okey -Gastroskopia(wykryto helicobacter) Kolonoskopia wszystko okey -badania krwi : aso miano 127 leukocyty 5,1 erytrocyty 5.1 hemoglobina 14,1 hematokryt 43 MCV 83 MCH 27.5 MCHC 33.1 RDW-CV 15,2 Plytki krwi 214 PDW 39,8 MPV 8,9 PCT 0.19 granulocyty(neutro-Eo-bazofile) 2,4 granulocyty(neutro-Eo-bazofile)% 47 limfocyty 2,2 limfocyty% 42,5 monocyty 0.5 monocyty% 10,5 OB(5,3,6) 4 AIAT(7,3,8) 21.5 AspAT(7,3,8) 22,6 Bilirubina całkowita (7,3,8) 0,3 cholesterol (7,3,8) 205 cholesterol LDL (7,3,8) 104,5 kreatynina(7,3,8) 1,26 eGFR >60 kwas moczowy 4,5 CRP 5.9 TSH 3cia generacja 1,850 badania ogolne moczu z osadnikiem wszystko w normie od niedawna zaczyna mnie to pobolewać coraz mocniej pytanie co moze mi dolegać?? jakie badania musze wykonać?? czy to rak białaczka czy może inne dziadostwo ??

Lek. Paweł Szadkowski

Powiekszenie węzłów chłonnych pachwinowych nie jest charakterystyczne i jest wynikiem najczęściej odczynowe. Jeśli nie ma Pan żadnych innych objawów nie niepokoiłbym się zbytnio. Można powtarzać morfologię krwi z rozmazem ręcznym i ewentualnie udać sie do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny Pana stanu klinicznego jeśli wystąpią jakieś dodatkowe objawy.