Co oznacza powiększony węzeł za prawym uchem?

Witam. Od 3 miesięcy mam powiększony węzeł za prawym uchem ma nie cały 1 cm zmniejszył się o połowę w sensie że robi się płaski. Byłem u lekarza, powiedział że jest mały zrobiłem badania wszytko w normie oprócz mpv i plcr które były lekko przekroczone ale powiedział że to zwykły węzeł odczynowy. Byłem wczoraj JesCze raz u niego bo ostatnio przestał się zmniejszać ale powiedział że mam się nim nie przejmować. Węzeł jest owalny nie odstaje ponad skórę, twardy i często lekko boli.

Lek. Katarzyna Szymczak

Raczej to węzeł odczynowy, może niektóre ulegają zwapnieniu i się już nie zmniejszają.
Pozdrawiam