Co oznacza poziom cukru wynoszący 20,5?

witam ,dzisiaj mam cukier 20,5 jak go zbić samodzielnie i co oznacza ten poziom cukru...nie mam żadnego ubezpieczenia a przebywam w Szwecji...co mam robić.....

Lek. Marta Gryszkiewicz

Rozumiem, że wynik jest podany w mmol/L? Tak wysoki poziom cukru powinien być niezwłocznie zredukowany poprzez odpowiednie leczenie farmakologiczne ((insulina). W tej sytuacji kontakt z lekarzem jest niezbędny. Tak niewyrównana cukrzyca stanowi zagrożenie zdrowia, a nawet życia.