Co oznacza poziom glikemii w ciąży?

Witam. Mam cukrzyce ciążowa i jestem w 12tc. Niepokoi mnie wynik pomiaru glikemii przed snem a tym zamierzonym o poranku na czczo. Poziom przed snem po ostatnim posiłku wynosił 87mg/dL natomiast rano na czczo 94mg/dL. Co jest nie tak? Proszę o informacje dlaczego tak się dzieje.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Kiedy w nocy poziom cukru jest zbyt niski, zostają uwolnione hormony, które podnoszą poziom glikemii, przez co rano na czczo wynik może być wyższy niż wieczorem. Powinna Pani podzielić się tymi informacjami z lekarzem diabetologiem, który pomoże Pani w ustaleniu odpowiedniego leczenia i zapobieganiu spadkom glikemii.