Co oznacza poziom IgM powyżej normy?

Witan. Odebrałam wyniki badana na borelioze igm powyzej normy igg w normie. Co moga oznaczac takie wyniki. Do jakiego lekarza udac sie z wynikamo. Na badania kierowal mnie lekarz reumatolog z powodu od kilku lat co jakis czas wracajacego wysieku w stawie kolanowym.

Lek. Paweł Szadkowski

Badanie to może świadczyć o świeżym zakażeniu bakrerią B.burgdorferi. W celu postawienia diagnozy najlepiej udać się do lekarza chorób zakaźnych.