Co oznacza prawostronna hemilumbalizacja S1?

Mam wyniki MRI Kręgosłupa odcinka lędzwiowego Prawostronna hemilumbalizacja S1. Znacznie spłycona fizjologicznie lordoza lędzwiowa. Wyskość trzonów kręgów oraz ich morfologia prawidłowa. L5/S1 : Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego, jego dehydratacja oraz niewielkie lewoboczne uwypuklenie, bez wyraźnego zwężenia otworu międzykręgowego. Kanał kręgowy i otwory międzykregowe bez cech patologi. Rdzeń kręgowy, stożek krańcowy rdzenia i cuada equina niezmienione. Tkanki miękkie bez patologi.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc się wypowiedzieć konieczne jest zestawienie powyższego wyniki z bezpośrednim badaniem lekarskim