Co oznacza prawostronna skolioza piersiowa, pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników RTG kręgosłupa piersiowego: Prawostronna skolioza piersiowa, pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa, tendencja do klinowacenia trzonów kręgowych na szczycie kyfozy. Szerokość krążków m-k zachowana. Zdjęcia: https://www.fotosik.pl/zdjecie/d437598d979b3c8f https://www.fotosik.pl/zdjecie/c3edc5458737440d Interesuje mnie przede wszystkim kwestia, czy bóle żeber z lewej i z prawej strony mogą mieć swoją przyczynę w tych wynikach. Ból nasila się przy głębszym wdechu. Podczas leżenia na boku, prawie jest nieodczuwalny. Przy staniu -męczący dyskomfort w okolicach żebrowych, a przy siedzeniu - uczucie ucisku, jakby coś pod żebrami było. Bóle żeber ujawniły się po półrocznym bieganiu po 8-12 km co drugi dzień. Doszły zawroty głowy i uczucie "tąpnięć", świstów w głowie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po bezpośrednim badaniu i analizie powyższego będzie kozna coś więcej powiedzieć