Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 2 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza prawostronna skolioza piersiowa, pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyników RTG kręgosłupa piersiowego: Prawostronna skolioza piersiowa, pogłębiona fizjologiczna kyfoza piersiowa, tendencja do klinowacenia trzonów kręgowych na szczycie kyfozy. Szerokość krążków m-k zachowana. Zdjęcia: https://www.fotosik.pl/zdjecie/d437598d979b3c8f https://www.fotosik.pl/zdjecie/c3edc5458737440d Interesuje mnie przede wszystkim kwestia, czy bóle żeber z lewej i z prawej strony mogą mieć swoją przyczynę w tych wynikach. Ból nasila się przy głębszym wdechu. Podczas leżenia na boku, prawie jest nieodczuwalny. Przy staniu -męczący dyskomfort w okolicach żebrowych, a przy siedzeniu - uczucie ucisku, jakby coś pod żebrami było. Bóle żeber ujawniły się po półrocznym bieganiu po 8-12 km co drugi dzień. Doszły zawroty głowy i uczucie "tąpnięć", świstów w głowie.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proszę koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po bezpośrednim badaniu i analizie powyższego będzie kozna coś więcej powiedzieć

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy