Co oznacza problem z odczuwaniem pożądania?

Dzień dobry, mam 21 lat i jestem kobietą. Mam dość poważny problem, mianowicie nie odczuwam pożądania względem drugiej osoby, podniecenie czasem występowało, ale... też bez szaleństw i nie względem jakiejś osoby. Jednak z wiekiem zdarza się coraz rzadziej. Również moje ciało mnie odrzuca, szczególnie miejsca intymne, nie wyobrażam sobie by ktoś miałby mnie dotknąć, albo miałabym się rozebrać. Jakby tego było mało to, sam seks, czynność seksu obrzydza mnie i nawet myśląc od dziecku skłaniam się ku adopcji, bo nie mogę znieść myśli, że miałabym współżyć. Znacząco utrudnia mi to zawarcie jakiegokolwiek związku teraz czy w przyszłości. Czy da się temu zaradzić? Czy to normalne? Czy tak musi już być?

Szanowna Pani, problem jest dość poważny. Jednakże z poziomu portalu nie pomogę. Zalecam wizytę u psychoterapeuty. Serdecznie pozdrawiam