Co oznacza przycienienie zatoki szczękowej lewej?
Co to oznacza: przycienienie zatoki szczękowej lewej. Wzmożony rysunek poniżej dolnego bieguna wnęki pr. serce rtg w normie.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Zabieg balonikowania i płukania zatok
Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, na czym polega ten zabieg.
Witam serdecznie.
Pierwszy opis - przycienienie zatoki szczękowej lewej- może świadczyć o obecności płynu w zatoce szczękowej, a co za tym idzie jej zapalenia - konieczna jest konsultacja z laryngologiem ( skierowanie wystawia lekarz rodzinny).
Drugi opis - wzmożony rysunek poniżej dolnego bieguna wnęki prawej - może świadczyć o zmianach zapalnych lub niewydolnościowych - konieczna również konsultacja z lekarzem, w tym wypadku najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość dokładnego badania i zebrania wywiadu.
Sylwetka serca w normie - oznacza, że serce nie jest powiększone - czyli wynik prawidłowy.
Pozdrawiam.