Kobieta , 38 lat Witam, Od trzech miesięcy dręczy mnie przytykanie prawego ucha,mniej więcej tak jakby drganie błony bębenkowej....byłam u trzech różnych laryngologów i każdy mówi ,że to nieżyt trąbki Eustachiusza,biorę donosowo pronasal..była kilkudniowa poprawa...i znowu to samo ,ten objaw jest strasznie denerwujący..jestem zaniepokojona ,że może to coś poważniejszego,bardzo proszę o radę ,co dalej powinnam zrobić?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

To prawdopodobnie skurcze mięśnia strzemiączkowego w uchu, najmniejszego mięśnia poprzecznie prążkowanego w organiźmie człowieka. Zrób obiektywne badanie słuchu czyli tympanometrię i napisz lub zadzwoń. Przyczyn tego zjawiska słuchowego jest wieeeeele.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie uszuBadanie uszu (otoskopia) polega na obejrzeniu go przez lekarza za pomocą otoskopu. Badane jest wnętrze uszu, tj. przewód słuchowy od małżowiny usznej do miejsca, gdzie występuje błona bębenkowa.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Laryngologia

Zatkane ucho - przyczyny, postępowanie

Zatkane ucho denerwuje, przeszkadza w odbieraniu dźwięków i rodzi uczucie dyskomfortu. Przyczyny zatykania się uszu są różne: spływanie wydzieliny z zatok do przewodów słuchowych, permanentny katar, zalegająca woskowina czy zapalenia ucha. Choć ta dolegliwość...

Laryngologia

Ostre zapalenie ucha środkowego

Ucho środkowe stanowi część narządu słuchu i znajduje się między uchem zewnętrznym a uchem wewnętrznym. Składa się z jamy bębenkowej oddzielonej od przewodu słuchowego zewnętrznego błoną bębenkową, łańcucha kosteczek słuchowych, jamy sutkowej połączonej...

Laryngologia

Budowa ucha - ucho zewnętrzne, ucho wewnętrzne, ucho środkowe

Ucho jest odpowiedzialne za to, w jaki sposób słyszymy, jak dźwiękowo odbieramy wszystko to, co nas otacza. Budowa ucha nie należy do najprostszych, ponieważ to, co jesteśmy w stanie zobaczyć to jedynie małżowina uszna, a całe ucho to również to, co znajduje...