Co oznacza puchnięcie po złamaniu kostki?

6 miesięcy temu miałem złamanie kostki z przemieszczeniem mam teraz wstawioną płytkę tytanową,5 śrub z tego jedną skręcili pęknięcie kości bez kontaktu z płytką. Do tego skręcenie lub zwichnięcie śródstopia . Dwa dni po założeniu gipsu zaczęła puchnąć wierzchnia powierzchnia stopy . Na dzień dzisiejszy częściowy brak czucia i przy dotykaniu tej części stopy,mrowienie. Co może być przyczyną takich objawów,(ucisk nerwu lub uszkodzenie któregoś z nich)

Mogło dojść do uszkodzenia struktur torebek stawów stąd opuchlizna oraz uszkodzeń nerwów - stąd zab. czucia. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas odpowiedzi ze strony portalu.