Co oznacza puchnięcie prawej stopy?

Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące puchnięcia prawej stopy. Zaczęło się w marcu, gdy miałem ból łydek i po kilku dniach przeszło. Następnie przy zgięciu prawej nogi pod udem, pojawiło się lekkie zaczerwienienie i była twardsza żyła z guzkiem, ale wykonując ćwiczenia, guzek znikł, ale nadal jest zaczerwienienie i już nie jest tak twarda żyła, ale jest. Żyła nie wystaje, ale jest wyczuwalna. Jest to mały odcinek do 2cm. Natomiast zawsze puchnie mi stopa a na stopie mam czerwone obrzęki. Rano jak wstaję, to nie mam opuchlizny i czerwonego obrzęku, tylko po założeniu skarpetki i chodzeniu. Czytałem, że to może być zapalenie żył lub zakrzepica. Dodam, że stopa jest lekko czerwona i ciepła. Nie boli gdy chodzę. Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Pani opis dość mocno wskazuje na niewydolność żylną. Opisany epizod mógł być zakrzepowym zapaleniem żył powierzchownych. Wymaga pani odpowiedniej diagnostyki (m.in. USG doppler naczyń kończyn dolnych) i wdrożenia odpowiedniego postępowania leczniczego lub zapobiegawczego. Sugeruję udać się do chirurga naczyniowego lub ogólnego.