Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza puchnięcie prawej stopy?

Dzień dobry, Mam pytanie dotyczące puchnięcia prawej stopy. Zaczęło się w marcu, gdy miałem ból łydek i po kilku dniach przeszło. Następnie przy zgięciu prawej nogi pod udem, pojawiło się lekkie zaczerwienienie i była twardsza żyła z guzkiem, ale wykonując ćwiczenia, guzek znikł, ale nadal jest zaczerwienienie i już nie jest tak twarda żyła, ale jest. Żyła nie wystaje, ale jest wyczuwalna. Jest to mały odcinek do 2cm. Natomiast zawsze puchnie mi stopa a na stopie mam czerwone obrzęki. Rano jak wstaję, to nie mam opuchlizny i czerwonego obrzęku, tylko po założeniu skarpetki i chodzeniu. Czytałem, że to może być zapalenie żył lub zakrzepica. Dodam, że stopa jest lekko czerwona i ciepła. Nie boli gdy chodzę. Proszę o odpowiedź
MĘŻCZYZNA, 37 LAT 12 miesięcy temu

Badania krwi - limfocyty

Limfocyty to komórki układu odpornościowego. Ich nadmiar i niedobór świadczy o tym, że w naszym organizmie dzieję się coś niedobrego. Pamiętajmy jednak, że ich ilość zależy m.in. od wieku. Więcej o badaniu i limfocytach opowie lek. Łukasz Kowalski.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Pani opis dość mocno wskazuje na niewydolność żylną. Opisany epizod mógł być zakrzepowym zapaleniem żył powierzchownych. Wymaga pani odpowiedniej diagnostyki (m.in. USG doppler naczyń kończyn dolnych) i wdrożenia odpowiedniego postępowania leczniczego lub zapobiegawczego. Sugeruję udać się do chirurga naczyniowego lub ogólnego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy