Co oznacza pulsowanie w okolicy pępka?

Od kilku miesięcy odczuwam pulsowanie w okolicach pępka gdy nacisnę na brzuch jest bardziej wyczuwalne, co miesiąc mam okres ale spóźnia się pare dni co to może być?

Lek. Wojciech Zygmunt

Zważywszy na pani wiek, jeżeli jest pani szczupłą osobą, to najprawdopodobniej wyczuwa pani po naciśnięciu brzucha tętno aorty brzusznej (tętnicy głównej). Jest to jak najbardziej fizjologiczne. Jeżeli jednak objaw ten bardzo panią niepokoi i występują do tego inne objawy to polecam wykonanie USG jamy brzusznej, by przekonać się co to jest. Pozdrawiam i życzę zdrowia.