Co oznacza pulsowanie żyły w stawie łokciowym?

Witam, 1. Od kilku dni tylko na lewej rece w zgieciu lokciowym mam "pulsowanie zyly". Jest bardzo wyrazne i czeste. 2. Mniej wiecej kilka dni temu przy oddawaniu stolca w toalecie zauwazylam duzo krwi ze skrzepami. Powtorzylo sie to jeszcze raz tego samego dnia. Teraz nic sie nie dzieje. Dodam, ze cierpie na hemoroidy. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam, Stefania.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chodzi o tętnienie w okolicy łokcia to raczej nie jest to nic niepokojacego. Jeśli chodzi o krwawienie z przewodu pokarmowego to sugeruję pilnie udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu dokładnej oceny pani stanu klinicznego i pokierowania dalszą diagnostyką. Żylaki odbytu mogą towarzyszyć innym zmianom w przewodzie pokarmowym, które w przypadku ww. objawów należałoby wykluczyć (sugerowałbym wykonać pełną kolonoskopię jelita grubego).