Co oznacza rak naciekający bez specjalnego typu?

Witam serdecznie, jestem obustronną amazonką. Pierś chora najpierw przeszła operację oszczędzającą, po czym zdecydowałam się na mastektomie jej prewencyjną drugiej piersi. Czy mogę prosić o wyjaśnienie wyników histopatologii pooperacyjnej? Interesuje mnie głównie, co oznacza "odsetek utkania raka in situ: CDIS 1%, CLIS 2%" oraz "Obecność zatorów naczyniowych/naciekanie L/V 0" - niestety, nic mi to nie mówi a internet niewiele wie na ten temat:) Dodatkowo mam pytanie o rokowanie dla mnie. Wydaje się być pomyślne, - ale proszę o potwierdzenie. To wynik po operacji oszczędzającej. Z góry dziękuję. Wynik histopatologi: rak naciekający bez specjalnego typu, G1 (1 2 1), największy wym. komponentu naciekającego 0,7cm, wieloogniskowość - nie. Odsetek utkania raka in situ: CDIS 1%, CLIS 2%. Obecność zatorów naczyniowych/naciekanie L/V 0. Radykalność zabiegu R1. Stan receptorów: ER - 100%, PGR - 100%, HER2: 1 , Ki67 - 10% Węzły chłonne bez przerzutu raka 0/2.

CLIS 2% - odsetek przedinwazyjnego raka zrazikowego"

"Obecność zatorów naczyniowych/naciekanie L/V 0 - brak zatorów z komórek nowotworowych