Co oznacza rdzawy kolor wydzieliny po stosunku w 15. tygodniu ciąży?

Witam. Wczoraj odbyliśmy z partnerem stosunek płciowy, dość intensywny. Dzisiaj rano zauważyłam na papierze rdzawy kolor ale nie jest to krew, nie ma jej w moczu, nie jest czerwona, nie leci nic. To tak jakby śluz zmienił swój kolor. Czy powinnam skonsultowac to z moim lekarzem ? Bardzo się boję. Jestem w 15 tygodniu ciąży.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to być spowodowane otarciem pochwy podczas stosunku. Jeżeli pojawi się ból lub krwawienie lub objawy zapalenia dróg rodnych to powinna Pani jak najszybciej skontaktować się z ginekologiem.