Co oznacza rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowym sygnale?

Witam. Mam na imie Grzegorz mam 27 lat. dokuczaja mi bóle odicnka szyjnego a takze bóle głowy mrowienie mrowienie i drętwienie konczyn bola mnie oczy. jest mi ciezko utrzymac głowe w wiekszosci czasu drugiej połowy dnia musze podpierac głowe reka poniewaz nie jestem w stanie ssamoczynnie jej utzymac bo sprawia to ból. ponizej zamieszczam wynik rezonansu magnetycznego. prosze o wyjaśnienie. Opis badania: Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w systemie 1,5T. Uzyskano obrazy w sekwencjach:TSE T'1 przed ipo dożylnym podaniu środka kontrastowego (Omniscan, 16,6ml), TSE T2, TlRM, w przekrojach czołowych, strzałkowych i poprzecznych, warstwami 3mm. Lordoza szyjna zniesiona. Niewielkie lewoboczne skrzywienie w płaszczyźnie czołowej z niewielką rotacją trzonów, Podejrzenie niewielkiej niestabilności na poziomie C3lC4, Wysokość trzonów i przestrzeni międzytrzonowych w normie. Dehydratacja wszystkich szyjnych krążków międzykręgowych z obwodowymi uwypukleniami typu 'bulging' podwięzadłowo na maks, 2mm. Modelowanie worka oponowego zaznaczone najwydatniej na poziomie C3lC4. Rdzeń kręgowy o jednorodnym sygnale, bez ognisk patologicznego wzmocnienia po podaniu środka kontrastowego. Wrodzone kostne ograniczenia kanału kręgowego wąskie- wym. AP ,l 1-13mm oraz wąskie ograniczenia otworów międzykręgowych. Niewielki wysięk w st. szczytowo - obrotowych i szczytowo - potylicznym. Wnioski:Wąskie wrodzone ograniczenia kostne kanału kręgowego. Początkowe zmianydyskopatyczne bez kolizjize strukturami nerwowymi. Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym o prawidłowym sygnale.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza kierującego na powyZsze badanie po łącznej analizie z objawami klinicznymi będzie można określić dalsze postepowanie