Co oznacza RM angio głowy i bóle głowy, zaniki pamięci?

Witam, od początku lutego występują u mnie silne bóle głowy, zaniki pamięci, dezorientacja. (jeśli ma to znaczenie to od sierpnia delikatnie podniesione OB i CRP we krwi) Prywatnie zrobiłam RM głowy Angio. Proszę o interpretacje wyników ponieważ na wizyte do neurologa muszę długo czekać a bóle głowy nieustępują: Struktury mózgowe, nad i podnamiotowe, bez zmian ogniskowych. Prawidłowa intensywność sygnału istoty białej i szarej. Badanie DWI nie wykazało restrykcji dyfuzji w obrębie mózgowia. Układ komorowy mózgu nieposzerzony, symetryczny, nieprzemieszczony. PRZESTRZENIE PODPAJĘCZYNÓWKOWE SZERSZE NA SKLEPISTOŚCIACH PŁATÓW CZOŁOWYCH I CIEMIENIOWYCH. Pozostałe przestrzenie płunowe przymózgowe prawidłowej szerokości. Przysadka mózgowa niepowiększona, okolica nadsiodłowa bez zmain. Kąty mostowo móżdzkowe, przewpdy słuchowe wewnętrzne, kompleksy nerwów VII/VIII oraz struktóry ucha wewnętrznefo bez zmian. POJEDYŃCZE, DROBNE ZGRUBIENIA ŚLUZÓWKOWE W KOMÓRKACH SITOWIA PO STRONIE LEWEJ. Poza tym zatoki przynosowe powietrzne. Angio-MR: ODCINEK P1 PRAWEJ TĘTNICY MÓZGU TYLNEJ WĄSKI, HIPOPLASTYCZNY, O ZACHOWANYM SYGNALE PRZEPŁYWU Poza tym główne pnie tętnicze koła willisa prawidłowej szerokości, drożne, bez widocznych zmian o charakterze tętniaków lub malforacji naczyniowych.

Badanie bez istotnych zmian, powyższe drobne nieprawidłowości nie maj znaczenia i nie powodują bólu głowy ani zaburzeń pamięci.
Istnieje wiele przyczyn bólów głowy. Ważne jest - czy ból jest jednostronny czy obustronny, natężenie bólu w skali 1-10, objawy towarzyszące bólowi (nudności, wymioty, światłowstręt), charakter bólu, czas trwania bólu (sekundy, minuty czy godziny). Pierwotne bóle głowy to np. migrena, napięciowy ból głowy lub klasterowy ból głowy - w tych schorzeniach wszystkie badania są zwykle prawidłowe, migrenę można skutecznie leczyćm. Wtórne bóle głowy towarzyszą różnym schorzeniom neurologicznym (np. udar, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych), internistycznym (np. niedokrwistość, choroby tarczycy), laryngologicznym (zapalenie zatok). Ból głowy może również być objawem depresji lub zaburzeń nerwicowych. MOże wystąpić z powodu stresu, przemęczenia, bezsenności. Wskazane również wykluczenie boreliozy, choroby układowej, choroby Hashimoto. Wskazane również obiektywne potwierdzenie zaburzeń pamięci poprzez wykonanie testów pamięci u psychologa. Pozdrawiam