Co oznacza ropna wydzielina z ucha u 78-latki?

U mojej babci (78 lat) występują następujące objawy: ropa i krew wydzielająca się z ucha, żółte białko w oku, katar i ból gardła. Na co to może wskazywać? Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Ropna wydzielina z ucha jest najpewniej objawem stanu zapalnego ucha środkowego. Żółte białka mogą nasuwać podejrzenie gorszej pracy wątroby, katar i ból gardła na infekcję. Najlepiej byłoby, gdyby babcia udała się do lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i w razie potrzeby włączy leczenie.