Co oznacza rozmaz odpowiedni do oceny zawierający kom. endocerwikalne?

Proszę i interpretację wyniku cytologii 1 rozmaz odpowiedni do oceny zawiera kom. endocerwikalne 2. brak zmian śródbłonkowych i procesu złośliwego 3. w rozmazie wykryto zmiany reaktywne związene z regeneracją nabłonków, prawidłowa flora bakteryjna. Odczyn laukocytarny, krew. obraz odpowiada II grupie wg Pap. Zawsze miałam I grupę proszę mi pomóc, czy to coś poważnego?

Lek. Katarzyna Szymczak

To też dobry wynik, wskazuje na zmiany regeneracyjne najprawdopodobniej po infekcji.
Pozdrawiam