Co oznacza rozpieranie w klatce piersiowej?

witam mam pytanie mam bóle rozpierające po prawej stronie i pod piersią ,bóle te mam po spożyciupokarmów tustych ,ostrych wędzonych i kwaśnych.Zaczeło się to po piciu soku z kapusty równoczesnie zażywałam antybiotyki OBJAWY -odbijanie ,gazy kał odbarwiony swędzenie ciała dziwny posmak w ustach.Mam usunięty woreczek żółciowy torbiele na wątrobie 5mm i 18mm w dziecinstwie przechodziłam żółtaczke wszczepienną badania były zrobione są w normie tomograf nic nie wykazał,czuje gorąc pod piersiami

Lek. Wojciech Zygmunt

Opisane przez panią dolegliwości najprawdopodobniej świadczą o kolce żółciowej. Jest to spowodowane kamieniem w drogach żółciowych lub zagęszczoną żółcią (tzw. błotko żółciowe), które okresowo blokuje odpływ żółci do dwunastnicy po spożyciu przez panią tłustych (i innych) pokarmów. Polecam konsultację z lekarzem rodzinnym.