Co oznacza rozpoznanie badania histopatologicznego po usunięciu tarczycy?

Witam. Wynik badania histopatologicznego usunięcia tarczycy. Rozpoznanie kliniczne wole guzowate gruczolak przytarczyc. Opis makroskopowy: fragment miąższu tarczycy o wymiarach 2,3x1,8x1,0 cm. Na przekroju utkanie koloidowe, na obrzeżu wycinka jaśniejszy obszar średnicy 0,3 cm. Opis mikroskopowy: utkanie tarczycy. Proszę o interpretację wyniku. Szczególnie interesuje mnie czy pozostałe przytarczyce nie zostały usunięte. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Czy były wysokie stężenie wapnia we krwi przed operacją?
Jeżeli nie maPan kurczów mrowień niskiego wapnia we krwi to nie ma Pan niedoczynności przytarczyc