Co oznacza RTG płuc i przewlekły kaszel?

Od miesiaca cierpie na suchy nie ustajacy kaszel. Najpierw internista zalecil Azitrolek? (6dni) natomiast kaszel nie ustapil. Zrobilismy RTG i wynik jest taki: Płuca odwnekowo o wzmożony rysunku naczyniowo-oskrzelowym. Zmiany włóknisto-drobnoguzkowe w polu podobojczykowym prawym. Na radiogramie bocznym zatchawiczo widoczne jest owalne zacienienie o wym.28x20mm. Poza tym pola płycie bez zmian. Dziś byłam u pulmonologa który stwierdził że wszystko jest ok. A kaszel pochodzi od żołądka ?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze jeśli nie ustąpią objawy po lekach zoobojetnoajacych kwas żołądkowych konieczna jest szczegółowa diagnostyka