Co oznacza ruchomy guzek w okolicach karku?

Witam! Od 5 dni moja mama pracuje fizycznie, z dnia na dzień wyskoczył jej ruchomy guzek w okolicach karku, max 1,5cm. W miejscu gdzie się znajduje odczuwa ból, nieważne czy dotyka go czy nie, co to może być, czy to z to z nadwyrężenia jakiegoś mięśnia? Przy okazji wspomnę, że rok temu miała usuwanego kaszaka w tym samym miejscu, czy to może być powiązane? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, to może być powiązane. Skoro zmiana jest bolesna, najlepiej udać się do lekarza, on skieruje do chirurga w celu usunięcia zmiany.