Co oznacza rumień dłoniowy i podwyższone próby wątrobowe?

mam ast 49 alt 48 i ggpt 74. od 5 lat lub dluzej mam rumien dloniowy. pekaja mi naczynka na klatce piersiowej ale mam nadcisnienie. nie mam zadnych objawow. czy to moze byc marskosc watroby?

Ewa Gonia Dietetyk, Tychy

Dzień dobry,

próby wątrobowe są podwyższone i wskazują na nieprawidłowości w parcy wątroby, dróg żólciowych. Niemniej konieczny jest pełen wywiad (trzeba udac się do lekarza), by móc określić przyczynę. Czy bierze Pani jakieś leki?
Na pewno warto pomyśleć o właściwym odżywianiu - lekostrawna dieta.

pozdrawiam